AKTUALNOŚCI:

Gdynia, 14 maja 2018 rok

 

PROTOKÓŁ

z obrad jury VII edycji projektu edukacyjno-artystycznego DRAMAT W SZKOLE

 

14 maja 2018 roku w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni odbyła się   VIII edycja projektu edukacyjno-artystycznego DRAMAT W SZKOLE, realizowanego w ramach 13. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT na podstawie sztuk finalistów tegorocznej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej:

Tożsamość Wila Gabrieli Muskały i Moniki Muskały

Metro Afganistan Łukasza Pawłowskiego

Wracaj Przemysława Pilarskiego

Widok z mojego balkonu Moniki Siary

Wierna Wataha Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak (PiK)

Po obejrzeniu pięciu konkursowych prezentacji jury konkursu w składzie: Grzegorz Niziołek, Radosław Paczocha, Marek Stępa, obradujące pod przewodnictwem Grzegorza Niziołka postanowiło przyznać Grand Prix Konkursu, w wysokości 1000 zł, zespołowi z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni za spektakl oparty na dramacie „Wracaj” Przemysława Pilarskiego w reżyserii Szymona Sędrowskiego, Brygidy Maciejewskiej i Zbigniewa Kruszewskiego.

Jury postanowiło też wyróżnić pracę aktorską odtwórcy roli Majora w sztuce „Metro Afganistan” Łukasza Pawłowskiego przygotowaną przez IX Liceum Ogólnokształcące pracujące pod opieką artystyczną Grzegorza Wolfa, Macieja Wiznera, Doroty Twarowskiej i Jolanty Moszczyńskiej.

Jurorzy pragną podkreślić wyjątkową możliwość zderzenia nowych polskich dramatów z wrażliwością młodych twórców. Jest to tym istotniejsze, że niemal  w tym samym czasie obcujemy ze scenicznymi czytaniami tych samych tekstów, przygotowywanymi przez zawodowców. Właśnie to zderzenie daje sposobność pełniejszej oceny możliwości zawartych w dramatach.

WAŻNE INFORMACJE:

Jury Festiwalu:

Iwona Kempa
Zbigniew Majchrowski
Radosław PaczochaPatronat honorowy:

Prezydent Miasta Gdyni
Wojciech Szczurek

Marszałek Województwa Pomorskiego
Mieczysław Struk

Wojewoda Pomorski
Dariusz DrelichRozmowy z autorami i reżyserami sztuk
pod koniec każdego dnia festiwalowego prowadzi Łukasz DrewniakW tym roku po raz czwarty na swój ulubiony spektakl głosuje TAKŻE PUBLICZNOŚĆ
więcej informacjizwycięski projekt plakatu 13 R@Portu
autorka: Tamara Kwiatkowska